Design Övrigt
1243895

Taklampa, J T Kalmar, Österrike, 1900-talets andra hälft.

Taklampa, j t kalmar, österrike, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing med dekor av stavar i klarglas. Nio ljuspunkter. Etikettmärkt Kalmar. Diameter 46 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Smärre nagg. Saknar upphängningsanordning. Lagningar. Möjligen ej komplett.

Placering: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK