1244013
LE CORBUSIER, "Salubra, La Deuxime Collection".
Le corbusier, "salubra, la deuxime collection".

Halvklotband. Andra samlingen tapetprover formgivna av Le Corbusier för tapetföretaget Salubra. Basel, 1959. 25 x 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre skador på band. Inlagans tapetprover med gulnade baksidor.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
10 000 SEK