Glas Servisglas
1244211
GLASSERVIS, 95 delar, Reijmyre, 1900-tal.
Glasservis, 95 delar, reijmyre, 1900-tal.

14 snapsglas, höjd ca 9-10 cm (3 med nagg).
17 vinglas, höjd ca 13 cm (3 med nagg).
4 champagneglas, höjd ca 17,5-18 cm.
18 vinglas, höjd ca 12-13 cm (1 med nagg).
10 starkvinsglas, höjd 11-12 cm (2 med nagg).
8 ölglas, höjd ca 16 cm (1 med nagg).
8 glas, höjd ca 5-6 cm (2 med nagg, 1 med spricka).
16 whiskey/seltergla, höjd ca 8 cm (2 med skador).

Slitage. En del med nagg och sprickor och skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L16
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK