Grönbetsat böjträ av bok. 125 x 125, höjd 72 cm.
Slitage. Märken. Nagg. Skador.
Formgivna av Jan Bocan för den Tjeckiska Ambassaden i Stockholm, 1972
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10