18K guld, quartz, safirglas, dag, datum, månad, integrerad länk 18K guld, box, ytterkartong.
Caliber 11520, Referensnr. 87112.9, Serienr. 1967534, Numrerad 197/199
Obetydligt ytslitage. Går ej, troligen behov av batteribyte.