SOFFBORD, 1970-tal, troligen Belgo Chrome.

Brutalism stil producerat troligen i Belgien av Belgo Chrome, 1970-tal. Bordsskiva i kalksten (italiensk travertin). Underrede i koppar och krom. Mått 98,5x98,5 cm. Höjd ca 35 cm.

Slitage. Repor. Smärre märken.

Utropspris
6 000 SEK