OTTO SCHULZ, tillskriven. Soffa, Swedish Modern, 1940-tal.
helstoppad soffa med häftad sammetsklädsel och resårsits. Ben av bok. Längd 190, sitthöjd 38, höjd 70 cm.
Slitage. Fläckar. Märken. Nedsutten stoppning. Skador på klädsel.