Möbler Stolar
1244529
Gustaviansk
(Sverige, 1775-1810)
Stolar, ett par, gustavianska provinsarbeten 1800-tal.

STOLAR, ett par, gustavianska provinsarbeten 1800-tal.

Målade och bronserade medaljongstolar med rund sits. Stoppad rygg med kannelerad bakstolpe. Kannelerde ben och fleuroner. Fast stoppad sits. Sitthöjd 42 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Kompletterad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H125

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag
3 000
287
322
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
3 jul 11:52
3 000 SEK
3 jul 11:52
2 850 SEK
3 jul 11:52
2 800 SEK
3 jul 11:52
2 600 SEK
3 jul 11:51
2 400 SEK