Titan, automatisk, safirglas, datum, gummirem. Med box, manual och ceritifikat. Limited edition, 1000 st.
Numrerad 0414/1000.
Kaliber Sellita SW2000-1 COSC.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Obetydligt ytslitage.