Silver Bägare & Skålar
1244866
SOCKERSKÅL på FOT, silver, 1796, troligen Anders Risén, Göteborg. Vikt 600 gram.
SockerskÅl på fot, silver, 1796, troligen anders risén, göteborg. vikt 600 gram.

Urtag för sked. Skål med oval form. Vida hänklar. Längd 22, häjd 24 cm.

Slitage. Repor. Smärre märken.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 600
439
494
Utropspris
5 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
1 jul 19:57
4 600 SEK
28 jun 16:33
4 400 SEK
28 jun 7:57
4 200 SEK
27 jun 18:05
3 200 SEK
26 jun 22:23
2 700 SEK