SERVISDELAR, 29 stycken, porslin. Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Dekor i blått Musselmaalet. Bestående av; Kaffekanna, modellnummer 5117. Höjd 19,5 cm. 12 Kaffkoppar med fat, modell nummer 528. Salt och pepparkar, modellnummer 439. Gräddkanna, modellnummer 521. Sockerskål med lock, modellnummer 657. Fem askfat, modellnummer 504. Sex assietter, modellnummer 575, diameter 17 cm. Andrasortering. Kakfat, modellnummer 511. Diameter 17 cm. Skål, modellnummer 1142 a. diameter 11 cm.

Bruksslitage. Notera assietterna andra sortering.

Utropspris
6 000 SEK