FÅTÖLJ SAMT FOTPALL, funkis, 1930/40-tal.

Stomme av stål. Armlän av svartlackerat trä. Lösa plymåer av grönt konstskinn. Sitthöjd 49, höjd 99, bredd 60, djup 85. Fotpall 50 x 60, höjd 48 cm.

Slitage. Märken. Färgbortfall. Skador på klädsel.

Utropspris
4 000 SEK