Design Möbler
1245094
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, tillskrivna, karmstolar, ett par, 1900-talets mitt.

CARL MALMSTEN, tillskrivna, karmstolar, ett par, 1900-talets mitt.

Stomme av ek. Kopplade ben. Stoppad sits och rygg med plyschklädsel. Pärlspikning. Klädda armlän. Sitthöjd 40, bredd 63 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H75

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 000
287
322
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
29 jun 16:08
3 000 SEK
25 jun 19:19
1 500 SEK