Design Övrigt
1245097
Poul Henningsen
(Danmark, 1894-1967)
Poul henningsen, originaldelar till ph-lampa, 12 delar, inköpta 1927-28.

POUL HENNINGSEN, originaldelar till PH-lampa, 12 delar, inköpta 1927-28.

9 skärmar, 3 armaturdelar. Patent pening. Märkta patent pening. Storsta skärmens diameter 50 cm.

Skador. Nagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

17 timmar 41 minuter
5 400
516
579
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (19 bud)
2 jul 16:50
5 400 SEK
8
2 jul 16:50
5 400 SEK
2 jul 16:33
5 200 SEK
2 jul 16:33
5 000 SEK
2 jul 14:43
4 800 SEK