Design Möbler
1245335
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, tillskrivna, karmstolar, ett par, 1900-talets mitt.

CARL MALMSTEN, tillskrivna, karmstolar, ett par, 1900-talets mitt.

Stomme av ek. Kopplade ben. Stoppad sits och rygg med plyschklädsel. Pärlspikning. Klädda armlän. Sitthöjd 40, bredd 63 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H110

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 15 timmar
4 000
383
429
Utropspris
6 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
29 jun 15:58
4 000 SEK
28 jun 8:55
300 SEK