Belysning Ljuskronor
1245416
Ljuskrona, gustaviansk stil, omkring 1900.

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Dekor av fleuroner. Sex ljusarmar samt sparljus. Nio ljuspunkter. Diameter 70, höjd 100 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Senare el.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
20 000 SEK