CECILIA JOHANSSON, Göteborg, 1978 & 1986, två ringar samt hängsmycke med fasettslipade bergskristaller.
Silver. Hänge daterat 1986. En ring daterad 1978, den andra med otydlig datering. Storlek på ringar, 16,5/52 samt 16,75/53.
Hänge med höjd 2,5 cm. Total vikt 11,4 gram.
Slitage. Stenar med nagg.