Möbler Fåtöljer & Soffor
1245781
Bruno Mathsson
(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, karmstol, "eva", dux, 1900-talets senare del.

BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Dux, 1900-talets senare del.

Stomme i bok. Sits av flätat skinn. Brännmärkt. Sitthöjd 40 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H3
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

23 timmar 22 minuter
5 100
488
547
Utropspris
5 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (12 bud)
1 jul 9:46
5 100 SEK
1 jul 9:46
5 100 SEK
1 jul 9:46
4 900 SEK
1 jul 9:46
4 700 SEK
1 jul 9:46
4 500 SEK