Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark.

Palisander.
6 st väggpaneler vardera 245 x 80 cm. 1 väggpanel 245 x 44, 1 väggpanel 245 x 25 cm, 1 väggpanel 245 x 16 cm, 1 väggpanel 245 x 11 cm.
1 sektion med fackinredning bredd 80, djup 38 cm, höjd 42 cm, 1 sektion med fällbar lucka bredd 80, djup 38, höjd 42 cm.
1 sektion med glashyllor, bredd 80 höjd 56, djup 22 cm.
1 sektion med utfällbar lucka med spegelglas, bredd 105 höjd 37, djup 38,5 cm.
4 lådor vardera höjd 26 bredd 73, djup 52 cm.
8 hyllplan 79 x 22 cm, 1 tidningshylla med kant 79 x 35 cm, 1 hyllplan 79 x 30, 1 hyllplan 79 x 38 cm.
4 konsoler 37 cm, 2 konsoler 29 cm, 2 konsoler till tidningshylla, 20 konsoler 21 cm. Nyckel finns.

Ställvis blekt. Smärre slitage. Smärre fanerskador. Ej funktionstestad.

Utropspris
15 000 SEK
Om Cites

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02