EDWARD ADAM, olja på duk, signerad och daterad Havre 1878.

"S/S Joseph Pease of London...". 62 x 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Hål. Gulnad fernissa. Krackelyr. Lagningar. Retuscher.

Utropspris
8 000 SEK