Konst Klassisk konst
1245959
EDWARD ADAM, olja på duk, signerad och daterad Havre 1878.
Edward adam, olja på duk, signerad och daterad havre 1878.

"S/S Joseph Pease of London...". 62 x 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Hål. Gulnad fernissa. Krackelyr. Lagningar. Retuscher.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
8 000 SEK