Design Möbler
1245968
BØRGE MOGENSEN, fåtölj med fotpall modell 2204, Frederica Stolefabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft.
BØrge mogensen, fåtölj med fotpall modell 2204, frederica stolefabrik, danmark, 1900-talets andra hälft.

Ben av teak. Klädsel av skinn. Lösa plymåer. Etikettmärkta. Fotpallens längd 68, bredd 58, höjd 39 cm. Fåtöljens sitthöjd 39, bredd 70, djup 90, höjd 106 cm.

Smärre slitage.

Slutpris
10 500
1 019
1 206
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
7 aug 8:25
10 500 SEK
7 aug 8:25
10 000 SEK
7 aug 8:25
9 200 SEK
7 aug 8:25
9 000 SEK
6 aug 22:30
8 200 SEK