CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, emaljfärg och akryl på duk, signerad Reuterswärd. A tergo signerad och daterad 1983-4.
"Dragon-dance on a rope between three seasons (part 1)", "From the 'Peking -Opera' ". 116 x 89,5 cm.
Ställvis obetydligt slitage. Smärre fläckar.
Gallerie Leger, Malmö.
Del 1 av ursprunglig triptyk om totalt 116 x 267 cm. Brandskadad del 2 av triptyken medföljer.