Design Konstglas
1246207
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto vas, 3031, signerad alvar aalto.

ALVAR AALTO vas, 3031, signerad Alvar Aalto.

Opalglas, blåst i träform. Höjd 30 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Timo Sarpanevas samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
1 000 EUR