Fat längd ca 42,5, 3 fat/tallrikar diam ca 25, skål längd ca 31,5, såsskål längd ca 24 cm. Total vikt ca 2694 g.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Bucklor. Senare gravyr.