samt en safir, sannolikt syntetisk, längd 17.5 cm, totalvikt 13 g. Stämplad EAT, Stockholm 1960. Gåva vid dop av M/S Nordanvik 1960. Etui medföljer.
Lätt bruksslitage. Två lösa delar till länken medföljer.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10