6 matgafflar längd 20 cm,
12 förrättsgafflar längd 18 cm,
6 knivar längd 20,5 cm,
5 skedar längd 18 cm,
12 tårtgafflar längd 13,5 cm,
6 teskedar längd 14 cm,
5 kaffeskedar längd 12 cm,
15 serveringsbestick, skedar, spadar mm.
Tot vikt inkl knivblad i rostfritt stål ca 2626 g.
Åldersrelaterat slitage. Repor.