Olika färger. Bestående av; fyra vita tallrikar, diameter 25,5 cm. Sopptallrikar, tre stycken, vita, diameter 20 cm. Tre vita assietter, diameter 19-19,5 cm. 2 koppar med fat, samt 7 extra fat som saknar kopp, diameter 17 cm (en stor nagg). Tre serveringsskålar, längd 11-16,5 cm. Den större med stort nagg. Tekanna med lock, blå, höjd 18 cm.
Bruksslitage, lite missfärgning. Nagg.