1246469
HERTHA BENGTSSON, servisdelar, 16 delar. Rörstrand, 1900-tal.
Hertha bengtsson, servisdelar, 16 delar. rörstrand, 1900-tal.

Olika färger. Bestående av; fyra vita tallrikar, diameter 25,5 cm. Sopptallrikar, tre stycken, vita, diameter 20 cm. Tre vita assietter, diameter 19-19,5 cm. 2 koppar med fat, samt 7 extra fat som saknar kopp, diameter 17 cm (en stor nagg). Tre serveringsskålar, längd 11-16,5 cm. Den större med stort nagg. Tekanna med lock, blå, höjd 18 cm.

Bruksslitage, lite missfärgning. Nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L23

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

13 timmar 36 minuter
2 400
233
277
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
3 aug 10:29
2 400 SEK
3 aug 10:29
2 200 SEK
2 aug 12:46
2 000 SEK
1 aug 16:35
1 500 SEK