Design Möbler
1246477
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)
Ilmari tapiovaara, pallar, 2 st "pirkka" laukaan puu, 1960-tal.

ILMARI TAPIOVAARA, pallar, 2 st "Pirkka" Laukaan Puu, 1960-tal.

Massiv furu, svartmålade ben i massiv björk. Bär tillverkarens stämpel. Sitthöjd 39 cm.

Ställvis omfattande slitage och ytskador. Senare lackyta.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 8 timmar
400
4 187
449
Utropspris
600 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 420 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
30 jun 23:48
400 EUR
30 jun 13:45
300 EUR