Samlarföremål Övrigt
1246558
APOTEKS-SCHATULL, 1902, Skottland.
Apoteks-schatull, 1902, skottland.

Mahognyfanerat. Inredning med fack, flaskor, burkar och våg. Höjd 23, längd 27, bredd 19 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Smärre skador. Nyckel saknas.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

17 timmar 29 minuter
1 600
153
172
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
6 jul 2:12
1 600 SEK
3 jul 7:07
1 500 SEK
30 jun 15:55
1 000 SEK