SERVIS, 73 delar, Rosenthal, "Maria Björnbär", 1900-tal.

Bestående av; 12 mattallrikar, diameter 24 cm. 12 sopptallrikar, diameter 24,3 cm. 12 förrättstallrikar, diameter, 21,5 cm, 12 bröd assietter, diameter 17 cm, 11 kaffekoppar med fat, kaffekanna med lock, höjd 20,5 cm, en kanna, höjd 18,5 cm, sockerskål med lock, gräddkanna, två serveringsskålar, diameter 23 cm, en såsskål på fat, längd 23 cm, fyra avlånga serveringsfat, 2+2, längd 24,5-25 cm. Två serveringsfat, längd 32-38 cm. Terrin med lock, längd 34 cm.

Obet bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK