1246842
MAT- och KAFFESERVIS, porslin, 94 delar, Rosenthal, 1900-talets mitt.
Mat- och kaffeservis, porslin, 94 delar, rosenthal, 1900-talets mitt.

15 st mattallrikar, diameter 24,5 cm.
15 st förrättstallrikar, diameter 21 cm.
15 st djupa mattallrikar, diameter 22 cm.
15 st assietter, diameter 17 cm.
12 st kaffekoppar med fat. +2 fat.
1 st gräddkana,
1 st kaffekanna,
1 st tillbringare
1 st sockerskål,
2 st cigarettvaser,
7 st mindre askfat,
1 st såsskål,
2 st serveringsskålar, höjd 8 cm. Diameter 23 cm.
6 st uppläggningsfat, längd 24-39 cm.

Obetydligt ytslitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Slutpris
6 900
670
797
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
8
23 jul 21:22
6 900 SEK
9
23 jul 21:21
6 700 SEK
8
23 jul 21:20
6 500 SEK
9
23 jul 21:20
6 300 SEK
9
23 jul 21:20
6 231 SEK