Albert Berg

(Sverige, 1832-1916)
Albert Berg
(Sverige, 1832-1916)

ALBERT BERG, olja på duk, signerad Alb. Berg och otydligt daterad 186?

Romantiskt bergslandskap med utsiktspunkt. 24,5 x 33 cm.

Krackelyr.

Tilläggslista

Konstnären skall vara Albert Berg (Sverige) 1832-1916 och ej, som tidigare angivits, Albert Berg (Tyskland) 1825-1884.

Utropspris
4 000 SEK