DENISE GRÜNSTEIN, fotografi signerad, daterad 2015 samt numrerad 12/12 a tergo.
"Descending" ur serien "1866". Total upplaga 12 + 3 AP. Gelatinsilverfotografi monterat på aluminium och ramat. 46,5 x 59 cm.
Ej examinerad ur ram. Ser ut att vara i mycket gott skick.
Motivet utställt på Nationalmuseum/Konstakademien, Stockholm, "1866", 19 februari – 3 maj 2015.