KAFFESERVIS, delar, porslin. Royal Copenhagen, "Blå blomst", Danmark, 1900-tal.

12 kakfat, modellnummer 1626, diameter 15,5 cm. (en andra sortering). 12 kaffekoppar med fat, modellnummer 1549. Sockerskål med lock, modellnummer 1678. Mjölkkanna, modellnummer 1537. Tedosa med lock modellnummer 1684.

En del andra sortering. Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK