1247066
COLLIER samt ett par ÖRHÄNGEN, paste, ametister, silver, troligen 1900-talets första hälft, originaletui
Collier samt ett par ÖrhÄngen, paste, ametister, silver, troligen 1900-talets första hälft, originaletui.

Längd collier ca 45 cm. Längd örhängen ca 6 cm. Skruvmekanism.

Slitage. Nagg. Åldersrelaterat slitage.

Unni Trolle
Unni Trolle
Gemmolog, värderare
+46 (0)762 09 59 81

Utropspris
4 000 SEK