MARCEL BREUER, stolar, 2+2 st, Thonet. 1977.
Model S32 respektive S64. Stomme av förkromat stålrör, sits och rygg av svartlackerat trä och rotting. Stämplade Thonet. Sitthöjd ca 44 cm
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10