Konst Klassisk svensk konst
1247163
Okänd konstnär 1800-tal
OkÄnd konstnÄr 1800-tal, olja på duk, signerad s.w. och daterad 1869.

OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, olja på duk, signerad S.W. och daterad 1869.

Landskap med figurer. 38,5 x 51 cm.

Krackelyr. Färgbortfall. Skrapmärken.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
5 000 SEK