SERVISDELAR, 22 stycken, fajans. Märkta Achard a Moustiers. 1900-tal.

Historiserande dekor efter 1700-talsförlaga. Bestående av; 11 mattallrikar, diameter 27 cm. 11 assietter, diameter 20 cm.

Slitage, krackelyr.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

42. Hans-Agne Jakobsson, takkrona, modell "T348/15", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd 1960-70-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK