Allmoge
1247406
VÄGGFÄLT, troligen Hälsingland, bemålat trä, daterad 1856.
VÄggfÄlt, troligen hälsingland, bemålat trä, daterad 1856.

Längder ca 90 - 160, 180 cm. Totalt cirka 1000 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Säljs i befintligt skick

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
8 000 SEK