Silver Bestick
1247738
GAB, bestickuppsättning, 44 delar, silver. "Vasa", Stockholm, 1900-talets andra hälft.
Gab, bestickuppsättning, 44 delar, silver. "vasa", stockholm, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
11 skedar, 392 gram, 18 cm.
10 gafflar, 346 gram, 18 cm.
4 knivar med rostfria blad, 180 gram, 21 cm.
7 knivar med rostfria blad, 476 gram, 20,5 cm.
12 skedar, 166 gram, 12 cm.
Silvervikt 904 gram.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
7 200
699
827
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
4 aug 17:23
7 200 SEK
4 aug 17:23
7 000 SEK
4 aug 16:27
5 450 SEK
4 aug 14:21
5 250 SEK
4 aug 10:02
5 050 SEK