JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 16 delar, silver "Rosenholm". GAB, Stockholm, 1970-80-tal.
Bestående av:
5 knivar med rostfria blad, 320 gram, 20 cm.
5 gafflar, 176 gram, 17,5 cm.
5 skedar, 218 gram, 18 cm.
1 smörkniv med rostfritt blad, 38 gram. Vikt silver 394 gram.
Slitage.