Silver Bestick
1248023
JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 63 delar, silver "Rosenholm". GAB, Stockholm, 1950-60-tal.
Jacob Ängman, bestickservis, 63 delar, silver "rosenholm". gab, stockholm, 1950-60-tal.

Bestående av:
12 skedar, 502 gram, 18 cm.
12 gafflar, 462 gram, 17,5 cm.
6 skedar, 174 gram, 15 cm.
12 skedar, 188 gram, 12 cm.
12 knivar med rostfria blad, 734 gram, 19,5 cm.
6 gafflar, 76 gram, 12 cm.
1 smörkniv med rostfritt blad, 38 gram, 16 cm.
1 sked, 64 gram, 21 cm.
1 såsslev, 52 gram, 17,5 cm.

Silvervikt 1518 gram.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V36
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

6 705
651
770
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
2 aug 16:03
6 705 SEK
2 aug 15:58
6 505 SEK
2 aug 13:06
5 200 SEK
1 aug 20:34
5 000 SEK
1 aug 9:04
2 500 SEK