Design Övrigt
1248035
Kaj Franck
(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, karaffer, 2 st, och dricksglas, 8 st, glas. notsjö, 1900-talets mitt.

KAJ FRANCK, KARAFFER, 2 st, och DRICKSGLAS, 8 st, glas. Notsjö, 1900-talets mitt.

Karaff med kork, modell 1621, höjd 24,5 cm.
Karaff, höjd 20,3 cm.
Dricksglasens höjd 8 cm.

Bruksslitage.

Frida Nyman
Frida Nyman
Värderare, smycken
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
300 EUR