Konst Klassisk svensk konst
1248122
Bert Håge Häverö
(Sverige, 1932-2014)
Bert hÅge hÄverÖ, olja på duk, signerad bert håge häverö och daterad 1990.

BERT HÅGE HÄVERÖ, olja på duk, signerad Bert Håge Häverö och daterad 1990.

Vintermotiv med Waxholmsbåtar vid Nationalmuseum. 51 x 71 cm.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
20 000 SEK