Samlarföremål Leksaker
1248205
ATELIER FAUNI, muminfigurer 10 st, Finland, ca 1950-60-tal
Atelier fauni, muminfigurer 10 st, finland, ca 1950-60-tal.

Textil, skinn, trä med mera. Bla Fillifjonkan, Hemulen, Sniff, Too- ticki, Snusmumriken. Höjder ca 11 - 16 cm.

Slitage. Skador. Löas delar. Säljs i befintligt skick

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Slutpris
17 500
1 698
2 010
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
7 aug 17:28
17 500 SEK
7 aug 17:28
17 000 SEK
7 aug 17:27
16 500 SEK
7 aug 17:26
16 000 SEK
7 aug 17:24
15 500 SEK