Fanerat med teak. Detaljer av palisander. Pardörrar med bakomliggande spegelglas och plats för glas. Belysning. Ben av betsad bok. Bredd 90 cm, djup 41 cm, höjd 100 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage. Märken. Smärre fanerskador. Smärre fläckar. Ej funktionstestad belysning. Skadat spegelglas. Hyllplan saknas.