Örhängenas höjd 21 mm. Hängens höjd 17-22 mm. Total vikt guld 6,5 g. Hängen med ljusblå hjärtan men förgylld kopparlänk stämplade Agatha.
Obetydligt ytslitage. Obetydligt ytslitage.