BESTICKSERVIS, 103 delar, silver, modell Haga, stämplade JLH, 1900-tal.

Bestående av:
6 skedar, 334 gram, 21 cm.
12 smörgåsknivar med rostfria blad, 380 gram, 18 cm.
12 skedar, 506 gram, 18,5 cm.
12 gafflar, 476 gram, 18 cm.
12 smörgåsgafflar, 248 gram, 15,5 cm.
12 skedar, 392 gram, 16,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 534, 21,5 cm.
12 gafflar, 614 gram, 21,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, 762 gram, 24 cm.
1 matslev, 82 gram, 23 cm.

Silvervikt utan knivar 2652 gram.

Slitage. Några med gravyr.

Utropspris
10 000 SEK