AINO AALTO, SNAPSGLAS, 6 st, Karhula, samt FLASKA, möjligen Karhula, 1930-1940-tal.
Målad dekor i vitt och rött. Glasens höjd ca 6 cm. Flaskans totalhöjd ca 22 cm.
Bruksslitage.